Na Teplicku přibylo přes čtyřicet nových případů koronaviru. Jak jsou na tom jednotlivé okresy?
Ilustrační foto
Teplice

Ústecký kraj - Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje se sídlem v Ústí nad Labem informuje, že v období od začátku vyšetřování bylo k dnešnímu dni v Ústeckém kraji indikováno celkem 31 731 vyšetření na možnou nákazu koronavirem vyvolávajícím onemocnění Covid-19.

V Ústeckém kraji je aktuálně 7 441 pozitivních případů na koronavirus. Za posledních 24 hodin jde o nárůst o 480.

okres Nové za posledních 24 hodin Pozitivní (kumulativní počet od 1.3.2020) Vyléčení Aktuálně nemocní Zemřelí
Děčín  60  1064  452  601  11
Chomutov  71  989  266  721  2
Litoměřice  110 1812  610  1189  13
Louny  54  595  179  410  6
Most  34  554  211  338  5
Teplice  42  926  365  560  1
Ústí nad Labem 109  1501  556  942  3
CELKEM  480  7441  4761  4761  41

Ministerstvo zdravotnictví vyhodnotilo aktuální epidemiologickou situaci v souvislosti s onemocněním covid-19 a aktualizovalo stupně pohotovosti. Do třetího stupně, který značí komunitní přenos, spadá už devět krajů.

Komunitně se onemocnění covid-19 šíří v Praze, Karlovarském kraji, Jihočeském kraji, Středočeském kraji, Královéhradeckém kraji, Pardubickém kraji, Jihomoravském kraji, Zlínském kraji  a Moravskoslezském kraji. Tyto kraje jsou tak zařazené ve třetím stupni, který je značený červenou barvou.

Ve druhém oranžovém stupni pohotovosti, který se vyznačuje počínajícím komunitním přenosem, je zařazen Plzeňský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Vysočina, Olomoucký kraj.

„Počty pozitivně diagnostikovaných pacientů, které poslední dny evidujeme, jsou skutečně alarmující. Je evidentní, že opatření která jsme zavedla, byla naprosto na místě. Pro to, abychom šíření epidemie zpomalili, je ale klíčové tato opatření dodržovat. Zcela zásadní je odpovědnost každého z nás. Pokud je to možné, zůstaňte prosím doma,“ popsal aktuální situaci ministr zdravotnictví Roman Prymula.

V zeleném stupni bez komunitního přenosu nákazy není momentálně zařazen žádný z krajů.

„Onemocnění se i nadále v řadě krajů šíří komunitně. To znamená, že se nedaří lokalizovat zdroje nákazy. Počty pozitivně diagnostikovaných nicméně korelují s počtem provedených testů, které v posledních dnech dosahovaly rekordního počtu,” zmiňuje hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová.

„Prudký nárůst počtu nakažených souvisí s reprodukčním číslem, které je nyní 1,4.  Bez zavedení adekvátních opatření by tyto počty ještě více stoupaly. Klíčovým úkolem je snížit reprodukční číslo pod hodnotu 1. Jen tak snížíme tlak, který je vyvíjen na zdravotnický systém,“ zmínil ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

„Tlak, kterému v současné době čelí systém intenzivní péče je skutečně enormní. Kapacita lůžkové a intenzivní péče je ale schopna tento tlak zvládnout a její kolaps nehrozí. Je ale nutné tuto kapacitu navýšit, a to za cenu dočasného pozastavení péče, která snese odkladu,“ řekl ke kapacitám intenzivní a lůžkové péče předseda České společnosti anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny, vedoucí Klinické skupiny COVID Vladimír Černý.

Jako reakci na zhoršenou epidemiologickou situaci zavedla Vláda ČR některá plošná opatření, která se týkají např. omezení provozu zařízení stravovacích služeb, omezení školní docházky nebo limitu na shromáždění max. 6 osob.

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru