Teplicko – Nastává doba masopustů. V řadě obcí a měst se postupně vracejí k původním tradicím, k nimž masopust patří v Čechách už od 13. století. Ve spoustě obcí a měst přizpůsobili masopustní tradici svým potřebám a podmínkám. Někdy, bohužel, tak trochu i pohodlnosti. To, když se místní aktivně nezapojí do příprav ani do masopustu samotného a jdou se s rukama v kapsách maximálně podívat na objednanou show, jak se slaví masopust.
Masopust vždy začínal na Tři krále a končil v úterý o půlnoci, před Popeleční středou. Ta letos připadá na 14. února. Vrchol masopustu by měl letos odstartovat o masopustní neděli, která připadá na 11. února. Po ní následuje masopustní pondělí a úterý. A od popeleční středy, 14. února, by mělo až do Velikonoc nastat 40denní období půstu.
A kam se můžete za masopustem vydat? Nabízíme několik termínů masopustů na Teplicku. Jako první startují letos Proboštovští.
Sobota 20. ledna
Proboštovský masopust, sraz účastníků je u radnice v 15 hodin.
Sobota 27. ledna
Ledvický masopust, sraz rovněž u radnice, ve 12 hodin.
Neděle 28. ledna
Jeníkovský masopust. Průvod maškar vyrazí v 10 hodin od mateřské školy v Jeníkově.
V sobotu 2. února
Dubský masopust. Koná se ve venkovním sportovním areálu Na Rudolfce od 16 hodin.
Neděle 3. února
Krupský masopust. Sraz účastníků masopustního průvodu je v 10.45 u KC Olympie. Masopustní program začne ve 13 hodin na parkovišti u kulturního centra.
Sobota 10. února
Bystřanský masopust. Start je u EZET Bytřany. Masopustní průvod se vydá obcí do restaurace U Pondělíků v Úpořinách, kde vypukne masopustní veselí.
Červenoújezdský masopust. Od 13 hodin začne maškarní obchůzka po staveních. Chybět nebude utopení Bakchuse a rozloučení s basou.
Hájský masopust. Start je na návsi v Domaslavicích ve 14.30 a v Dolním Háji v 15.15 hod.
Neděle 11. února
Duchcovský masopust. Ve 14 hodin sraz masek na parkovišti v ulici Sadová.