Teplicko - Dvakrát během víkendu musel v lesích na Teplicku zasahovat policejní pyrotechnik. Nejprve kvůli granátům, poté kvůli dělostřelecké munici.

Detailní záběr munice. Foto: Policie ČR

"V sobotu odpoledne byli policisté přivoláni do Dubí Drahůnek, kde „hledač pokladů“ s detektorem kovů nalezl nevybuchlou munici. Pyrotechnik na místě zajistil pět ručních granátů typu RG4, které převezl k likvidaci," uvedl k prvnímu případu mluvčí policistů na Teplicku Daniel Vítek.

Včera po poledni volal jiný hledač policii do Křemýže. "V lesíku nedaleko obce nalezl předmět, který přivolaný pyrotechnik označil jako dělostřeleckou munici ráže 88 mm, také tento „nález“ bude řízeně zlikvidován," dodal Daniel Vítek.

Co dělat, když naleznete podezřelý předmět?

V případě nálezu munice je vhodné dodržet určitý postup, aby se minimalizovalo nebezpečí případného zranění, protože i desítky let staré náboje a granáty mohou při neopatrné manipulaci explodovat.

Jak se tedy správně v takovém případě zachovat? "Doporučujeme při nálezu věci, která tvarem a vzhledem odpovídá munici, s předmětem nijak nemanipulovat. V blízkosti místa nálezu je vhodné umístit dobře viditelné označení a ustoupit do vzdálenosti několika desítek až stovek metrů. Teprve poté zavolejte na linku 158 a sdělte své jméno a příjmení, co jste našli a co nejpřesněji lokalizujte místo, kde se nacházíte. Zůstaňte na místě do příjezdu policistů a k označenému místu nikoho nepouštějte," doporučuje Daniel Vítek.

 

REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru