Teplice jsou podle srovnávacího výzkumu druhým nejlepším městem pro byznys v kraji
První tři ocenění pro Děčín, Teplice a Lovosice. Foto: mestoprobyznys.cz
Teplice

Teplice - Teplice jsou druhým nejlepším městem pro byznys v Ústeckém kraji za rok 2017. Uvádí to výsledky srovnávacího výzkumu, který každoročně zpracovává analytická agentura Datank. Na prvním místě se v Ústeckém kraji umístilo město Děčín a na třetím Lovosice.

Výzkum hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice a také městské části Hlavního města Prahy.

Děčín si v Ústeckém kraji nejlépe vede v přístupu veřejné správy. Město boduje především svými webovými stránkami, které jsou z hlediska podnikatelského obsahu třetí nejlepší v kraji. V testování elektronické komunikace, ve kterém se hodnotí rychlost, úplnost a správnost odpovědi na fiktivní podnikatelský dotaz, se rovněž umístil na třetím místě. Vyniká také v dani z nemovitosti, kde si drží nejnižší koeficient. Z hlediska podnikatelského prostředí se Děčín umístil na třetím místě. Stejně jako vloni zůstává městem s nejvyšším podílem podnikatelů v kraji, také ceny stavebních pozemků jsou druhé nejnižší. Nejsevernější české město na Labi si titul Město pro byznys 2017 Ústeckého kraje rozhodně zaslouží!

„Všechny obce a města se snaží o plynulý rozvoj a čas od času dostanou zpětnou vazbu, jestli jdou správnou cestou. A právě tato ocenění jsou milníky, kterých si velmi vážíme,“ uvedla první náměstkyně primátorky Děčína Hana Cermonová.

Teplice a Lovosice poskočily na stupně vítězů

Na stříbrné pozici se v kraji umístily Teplice. V regionu vynikají nejvyšším podílem malých a středních firem, třetí nejnižší nezaměstnaností i také velmi nízkou dlouhodobou nezaměstnaností. Vůbec nejlepší jsou Teplice z hlediska likvidity. Třetí místo berou Lovosice, které těží z výborné dopravní dostupnosti a celkově výborného podnikatelského prostředí. Mají v rámci kraje nízkou nezaměstnanost a naopak vysoký přírůstek obyvatel. Město je velmi dobré v kritériu podpory webových stránek, kdy se z hlediska podnikatelského obsahu na webu radnice umístilo v kraji na druhém místě.

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotí letos již podesáté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i veřejnost je sestavován unikátní žebříček nejlepších měst s největším podnikatelským potenciálem v ČR. V rámci výzkumu jsou shrnuty všechny důležité informace a statistická data, která dále rozvíjejí diskuzi o vývoji podnikatelského prostředí v ČR.

Pořadí

  1. Děčín
  2. Teplice
  3. Lovosice
  4. Litoměřice
  5. Roudnice nad Labem
  6. Louny
  7. Ústí nad Labem
  8. Varnsdorf
  9. Rumburk
  10. Podbořany
  11. Bílina
  12. Litvínov
  13. Chomutov
  14. Most
  15. Žatec
  16. Kadaň
REKLAMA

Podmínky užití

Texty označené jako (PR) nebo (PI) případně Reklamní sdělení či Sponzorováno jsou placenou inzercí.

Obsah tohoto webu je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování obsahu tohoto webu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu vydavatele webu výslovně zakázáno.

Za obsah inzerátů nese odpovědnost jejich zadavatel. Redakce se nemusí s obsahem inzerátů ztotožňovat a nenese žádnou odpovědnost za případné škody, které jejich zveřejněním vzniknou.

Nahoru